Gminny Turniej Piłki Nożnej 2007

o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pilawa

Do prestiżowego turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pilawa przystąpiły wszystkie drużyny z terenu gminy: Burza Pilawa (LO), Hutnik Huta Czechy (LO), Puznówka 1996 (B), Cobra Gocław (LZS), Piorun Lipówki (LZS).
Ze względu na problemy systemu grupowego tegoroczny turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym. Pierwszą część meczy rozegrano w sobotę na boiskach Burzy Pilawa, drugą część finałową w niedzielę na boisku w Trąbkach.
Rozlosowano grupę i mecze rozłożyły się następująco:
Sobota Wyniki
Hutnik Huta Czechy - Cobra Gocław 2:0
Piorun Lipówki - Puznówka 1996 v.o.0:3(do zak.mecz.0:4)
Burza Pilawa - Piorun Lipówki 3:1
Burza Pilawa - Hutnik Huta Czechy 0:0
Cobra Gocław - Puznówka 1996 1:2
Niedziela
Cobra Gocław - Piorun Lipówki 1:1
Puznówka 1996 - Burza Pilawa 4:0
Piorun Lipówki - Hutnik Huta Czechy 0:3
Cobra Gocław - Burza Pilawa 1:0
Hutnik Huta Czechy - Puznówka 1996 1:2

 
Tabela końcowa Punkty Bramki
Puznówka 1996 12 11 - 1
Hutnik Huta Czechy 7 6 - 2
Cobra Gocław 4 5 - 3
Burza Pilawa 4 3 - 6
Piorun Lipówki 1 2 - 10

        VII edycja turnieju okazała się szczęśliwa dla drużyny Puznówki 1996, która przy dużej pomocy Maćka Górskiego wywalczyła wszystkie trofea. Puznówka wzięła Puchar Burmistrza z rąk p. Albiny Łubian Burmistrz Miasta i Gminy w Pilawie. Najlepszym strzelcem okazał się Maciek Górski, odbierając statuetkę z rąk p. Grzegorza Woźniaka Starosty Garwolina. Łukasz Górski otrzymał nowe rękawice i statuetkę Najlepszego Bramkarza od p. Przewodniczącej Komisji Spraw Społecznych.
Na sukces Puznówki 1996 złożyły się: bardzo dobra gra zespołowa drużyny poczynając od linii obrony, przez pomoc i kończąc na bardzo skutecznym ataku. Również rewelacyjnie zaprezentował się bramkarz, który w najbardziej gorących sytuacjach "wychodził cało z opałów".
        Do sensacji turnieju można zaliczyć porażki drużyn Ligi Okręgowej: Burzy Pilawa i Hutnika Huta Czechy z b-klasową drużyną Puznówka 1996. A blamażem popisali zawodnicy Burza Pilawa, którzy przegrali z drużyną LZS Cobra Gocław. Bardzo źle zaprezentowali się zawodnicy Pioruna Lipówki, którzy braki techniczne i kondycyjne nadrabiali "buziami".
 
 

Zwycięska drużyna Puznówka 1996 w Pucharze Burmistrza Miasta i Gminy Pilawa
od lewej stoją: J.Parzyszek, trener R.Barański, S.Bachman, M.Zawadka, D.Jedynak, P.Grzelak, J.P.Rosłaniec, K.Kościanek, Ł.Rosłaniec, Ł.Sęk, Prezes C.Jedynak
od lewej dół: S.Grzonkowski, R.Rokicki, W.Kubiak, M.Górski, bramkarz Ł.Górski, P.Rżysko, B.Brotoń.